Plastová Vodomerná šachta Plastbest

Vodomerná Šachta je certifikovaná, vodotesná, bezúdržbová a v požadovaných rozmeroch slovenských vodární.

S dodaním šachty do 14 pracovných dní v rámci SR.

Vodomerná šachta Plastbest od 313 €

Plastová vodomerná šachta Plastbest

Vodomerná šachta je samonosná vodotesná nádoba valcového tvaru, ktorá slúži na uloženie vodomeru pre napájanie objektov na vodovod, alebo iných merných zariadení a neskôr umožňujú ich priebežnú kontrolu. Strop šachty je neprejazdný, preto je potrebné situovať jej osadenie na miestach, kde sa nepredpokladá prejazd vozidiel. Ich moderná technológia zaručuje jednoduchú montáž a bezproblémový prístup. Naše šachty boli podrobené certifikácii v súlade s postupom TSÚS. Certifikát je vystavený na základe správy o certifikácii výrobku č. 00043/TSUS/P/2019.

Poklop, stupačky a 2 priechody ako štandard

Do štandardnej výbavy vodomernej šachty Plastbest patrí štandardný pochôdzi poklop s nosnosťou 200kg, stupačky a dva tesniace priechody DN32 (ø 32mm) umiestnené oproti sebe 130mm od dna šachty. Počet stúpačiek závisí od výšky šachty. Drobné úpravy ako zmena umiestnenia priechodov, alebo extra priechod pre druhý vodomer vám urobíme zdarma.

Štandardná výbava vodomernej šachty Plastbest

Vodomerná šachta je dodávaná vo výbave tak, ako je to znázornené na obrázku (nevzťahuje sa to na počet stupačiek).

Hrubý a kvalitný plast vodomernej šachty Plastbest

Vodomerná šachta Plastbest je vyrobená z konstrukčného polypropylénu (PP), ktorý je zložený zo 60% čistého alebo panenského PP granulátu a 40% PP drťe získaná z technologických odpadov, vznikajúcich pri výrobe dosiek.

Plášť vodomernej šachty, rovnako ako plášť revizného otvoru alebo komína, sú vyrobené zo 6mm hrubého materiálu. Vrchná doska, prsteňová výstuha a dno šachty sú vyrobené z 8mm hrubého materiálu. Šachta je staticky pevná voči poveternostným podmienkám.

Hrúbka plastu vodomernej šachty Plastbest

Rozmer šachty overete s vodárňami

Rozmer šachty je udávany vodárenskými spoločnosťami. Naše vodomerné šachty sú akceptované všetkými vodárenskými spoločnosťami na Slovensku. Pred kúpou šachty, rozmer overte s vašími vodárňami.

Prečo vodárne požadujú taký rozmer vodomernej šachty?

Je niekoľko faktorov, ako vodárne určujú potrebný rozmer vodomernej šachty na usadenie vodomeru. Výška šachty závisí od lokálnych podnebných podmienok. Nemrznúca hĺbka v SR je od 900 do 1300 mm. Napríklad v Popradskom okrese vodárne vyžadujú šachtu s výškou 1600mm, kde v južných okresoch ako Trebišov šachtu s výškou 1300mm. Preto existujú rôzné výšky šácht. Šírku šachty určuje stavebná norma, ktorá určuje šírku minimálne 1000mm. Samotné vodárne si určujú šírku šachty od priestoru, ktorý by chceli mať pre inštaláciu, alebo údržbu. Pred objednaním vodomernej šachty si skontrolujte rozmer šachty s vašími vodárňami.

Zoznam slovenských vodárenských spoločnosti ktoré akceptujú naše šachty

Papiere ku kolaudácii vodomernej šachty

Vodomerné šachty Plastbest sú vydávané s kompletnou dokumentáciou ku kolaudácii. Ku každej vodomernej šachte Plastbest dostanete nasledovné dokumenty:

Vodomerné šachty Plastbest sú S 2-ročnou zárukou

Vodomerné šachty sú bezúdržbové, vodotesné a s dlhšou životnosťou, ako betónové. Všetky rozmery vodomerných šácht sú s 2-ročnou zárukou.

Prečo odporúčame vodomernú šachtu obetónovať?

Obetónovanie vodomernej šachty (do tých 400mm) sa robí len z toho dôvodu, aby spodná ako aj prívalová voda nevytláčala šachtu nahor. Preto odporúčame šachtu zabezpečiť betónom. Pre viac informácii, vidťe montáž vodomernej šachty.

Potrebujete niečo viac ako štandard?

Za doplatok rozdielu ceny vám vymeníme štandardný poklop šachty za poklop so 100% ochranou proti UV žiareniu, alebo za plast-gumený poklop.

Doplnky pre vodomernú šachtu Plastbest

Máte spodnú vodu?

V tom prípade sa robí obetónovanie vodomernej šachty do výšky minimálne 200mm nad hladinou spodnej vody. Toto opatrenie sa robí preto, aby spodná voda nevytlačila šachtu nahor, alebo aby šachtu nezdeformovala. Pre lepšie ukotvenie šachty v betóne vám doinštalujeme na vonkajší plášť šachty výstuhy s dierami pre železné roxory pre ukotvenie šachty v betóne. Viac informácií o spodnej vode nájdete v montážnom návode vodomernej šachty. Výstuhy doobjednáte v našom eShope.

Maximálna spokojnosť

Vrelo odporúčam. Úžasny, ústretovy prístup a rýchle dodanie. Jozef U. - Košice

Kúpiť vodomernú šachtu Plastbest

Vodomernú šachtu Plastbest kúpite cez náš web alebo aj telefonicky. Termín dodania je do 14 pracovných dní.

Kontakt Cenník