Plastová Žumpa Plastbest

Naša žumpa je Samonosná a vodotesná.

V objemoch Od 2.2m³ do 12m³.

S dodaním žumpy do 14 pracovných dní v rámci SR.

Žumpa Plastbest od 688 €

Plastová žumpa Plastbest

Žumpa je vodotesná nádoba valcového tvaru v horizontálnom (ležatom) usadení, ktorá slúži k zachyteniu splaškových a odpadových vôd obsahujúcich škodlivé látky. Napríklad z užívania stavieb, kde nieje možnosť vypúštať odpadovú vodu do kanalizácie. Žumpu Plastbest nieje nutné obetónovať a robí sa len betonáž zaťažovacej pätky. Tento typ nádrže možno využiť ako žumpu, alebo ako aj nádrž na zber vody, napríklad dažďovej vody.

V mieste výkopu žumpy mám spodnú vodu

V prípade prostredia s výskytom spodnej vody, žumpu obetonujeme minimálne 300mm nad hladinou spodnej vody. Vidťe montáž žumpy.

Poklop a prívodová rúra ø 125mm ako štandard

Vstupný komín (ø 600mm a výška 450mm) má štandardný pochôdzi poklop s nosnosťou 200kg. S nádržou je dodávaná nainštalovaná prívodová tesniaca rúra o priemere 125mm. Drobné úpravy ako zmena umiestnenia vstupu, väčší vstup, alebo extra výstup pre nádrž na vodu vám urobíme zdarma. Každá plastová žumpa Plastbest je vystužená z vnútra. Podrobný technický náčrt nájdete pri každom objeme nádrži. Za doplatok rozdielu ceny vám vymeníme štandardný poklop žumpy za poklop so 100% ochranou proti UV žiareniu, alebo za plast-gumený poklop.

Štandardná výbava žumpy Plastbest

Žumpa je dodávaná vo výbave tak, ako je to znázornené na obrázku.

Akú veľkú žumpu potrebujem?

Objem žumpy záleží od počtu osôb žijúcich v obydlí. Veľkosť objemu na základe potreby sa vypočítava vzorcom denná spotreba na osobu x počet osôb x časový interval po vyprázdnenie nádrže. Vašu dennú spotrebu na osobu je ťažké vypočítať, kedže nie každý spotrebuje rovnaké množstvo. Sú ľudia čo spotrebujú 100L denne a sú ľudia čo spotrebujú 30L denne. Takže priemerná spotreba je tých 65L denne na osobu. Pre 4-členné rodiny odporúčame 8000L10 000L nádrže.

Hrúbka plastu žumpy Plastbest

Hrubý a kvalitný plast žumpy Plastbest

Žumpa Plastbest je vyrobená z konstrukčného polypropylénu (PP), ktorý je zložený zo 60% čistého alebo panenského PP granulátu a 40% PP drťe získaná z technologických odpadov, vznikajúcich pri výrobe dosiek.

Revízny otvor alebo komín je vyrobený zo 6mm hrubého materiálu. Plášť plastovej žumpy je z 8mm hrubého materiálu. Čelá nádrže rovnako ako nohy žumpy sú vyrobené z 10mm hrubého materiálu.

Môžem prejsť s vozidlom po žumpe?

Plastová žumpa Plastbest je prejazdná len za podmienky, ak bude urobené následné opatrenie: prebetónovanie stropu nádrže železobetónovou doskou s presahom 0,5m na nebagrovaný terén.

Papiere ku kolaudácii žumpy

Plastové žumpy Plastbest sú vydávané s kompletnou dokumentáciou ku kolaudácii. Ku každej žumpe Plastbest dostanete nasledovné dokumenty:

Žumpa s 2-ročnou zárukou

Naša samonosná plastová žumpa je vodotesná v súlade s normou STN 750905, podložená statickým výpočtom, odolná voči spodnej vode a bez nutnosti obetónovania. Plastová žumpa má dlhšiu životnosť ako betónová.

Žumpa šitá na mieru

Maximálna spokojnosť. Seriózne a ústretové jednanie. Poradenstvo a skúsenosti pomohli pri výbere správneho produktu. Úplne najviac pomohlo keď bolo možné mnou žiadaný produkt upraviť podľa možnosti terénu na pozemku. Dodací čas minimálny spolu s certifikátom. Kedykoľvek vďačne zodpovedia a poradia. Mne osobne trvalo viac ako týždeň kým som si vybral ten správny produkt a trvalo by aj ďalší mesiac keby nebolo ich ochoty. Dodávka tovaru priamo na pozemok bez komplikácii. Určite odporúčam. Juraj - Sabinov

Kúpiť žumpu Plastbest

Žumpu Plastbest kúpite cez náš web alebo aj telefonicky. Termín dodania je do 14 pracovných dní.

Kontakt Cenník